Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Oružjem protivu otmičara

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
• Lost.in.space •
Administrator
• Lost.in.space •


Broj poruka : 727
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 28
Lokacija : Wonderland.. ^^

Oružjem protivu otmičara Empty
PočaljiNaslov: Oružjem protivu otmičara   Oružjem protivu otmičara EmptyČet Apr 22, 2010 2:14 am

Grupu je još kao tinejdžer osnovao basista Nikola Pavković sa bubnjarom Vladimirom Jovanovićem. Grupa Oružjem protivu otmičara je naziv dobila po jednoj knjizi za decu. Ipak, obojica su kasnije svirali sa drugim grupama, tako da nije bilo izdanja. Pavković po odlasku iz Instant Karme sa Dragom Antov 1992. godine osniva Oružjem protivu otmičara u onom obliku koji je danas poznat publici. Ostali članovi su se veoma često menjali, da bi se krajem 1994. godine postava koliko toliko ustalila. Lepša polovina grupe nije do tada imala iskustva u drugim grupama.

Prvi album ,,Oružjem protivu otmičara” je izdat 1995.godine. Drugi album je snimljen sa Vladimirom Jovanovićem Pajčetom, jer je Darko otišao u Partibrejkerse. Definitivan medijski i opšti proboj je grupi obezbedila obrada pesme Zane, ,,Mladiću moj”.

Tekstove u grupi su pisali Nikola, Draga i Dragana. Leta 1997. godine Draga Antov prelazi u sastav Veliki prezir. Tek posle duge pauze grupa se vratila sa novim albumom i novom pevačicom 2002. godine, ali bez zapaženijih uspeha. Posle pauze, 2007. ponovo nastavljaju rad.
Nazad na vrh Ići dole
~*MIMA*~
Administrator
~*MIMA*~


Broj poruka : 440
Datum upisa : 26.02.2010

Oružjem protivu otmičara Empty
PočaljiNaslov: Re: Oružjem protivu otmičara   Oružjem protivu otmičara EmptyČet Apr 22, 2010 6:15 am

Svidja mi se ova grupa. Mislim, svidjaju mi se njihove pesme. Najbolja i najpoznatija (po meni) je "Mladicu moj"
Nazad na vrh Ići dole
 
Oružjem protivu otmičara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ex Yu Rock :: Ostali bendovi :: Ostali bendovi-
Skoči na: